כירורגיית פה ולסת

התחום של כירורגיית פה ולסת התפתח מאוד בשנים האחרונות, ואנחנו רואים יותר ויותר רופאי שיניים בכירים מתעסקים בתחום זה. בין היתר אנחנו יכולים לראות ולהבין את ההתפתחות של תחום זה, הן בגלל העובדה שמטופלים רבים זקוקים לכך, והן בגלל שהטכנולוגיה מאפשרת לבצע טיפולים מתקדמים ומתפתחים.

כירורגיית פה ולסת היא למעשה מערכת של טיפולים וניתוחים אשר מטרתה להחזיר לפה וללסת את היכולת לתפקס באופן רגיל, זאת במידה ויכולת זו נפגעה או שמעולם לא היתה כזו. ייתכן ויכולת זו נפגעה כתוצאה מחבלות, גידולים, פגיעות פיזיות, או בעיה אסתטית עמה נולד המטופל. חשוב להבהיר שטיפולי כירורגיית פה ולסת, מתבצעים הן על ילדים, בני נוער וכן מבוגרים. כמובן שהטיפול מתבצע בהתאם לגיל ולצורך.

טיפולים אלו כוללים, בין היתר יישור שיניים, השתלות שיניים, השתלת עצם בלסת, עקירות שיניים (רגילות, כלואות, ובינה), כריתת ציסטות וגידולים מהפה, טיפולים במערכת הבליעה ועוד. את כל הטיפולים מבצעים אך ורק רופאים מומחים, כולל מנתחים, אשר מתמחים בטיפולי כירורגיה פה ולסת. חשוב לציין, מדי שנה נערכים אלפי ניתוחים כאלה, חלקם בהרדמות מלאות.

כירורגית פה ולסת, מצד אחד משקמת את מבנה הפנים והלסת, מטפלת במומים נולדים, מאפשרת לטפל במצבים של אובדן שיניים וכן מאפשרת למטופלים ליהנות ממצב תקין של הפה והלסת, הן בהווה והן בעתיד.

טיפול כירורגיה פה ולסת מתבצע במספר כלים, ראשית, נעשה אבחון של המצב, בין היתר באמצעות צילומים, כולל צילומי CT  וכן צילומי רנטגן, לאחר מכן נערכים אבחונים פיזיים של המצב, נוצרת תוכנית טיפול ברורה, לרוב התוכנית כוללת זמנים ויעדים שונים, וכן מתחילים למעשה בטיפול. כל הטיפולים מתבצעים בהשגחת רופאים ומנתחים בכירים וכן על באמצעות טכנאי שיניים שמלווים את התוכנית, בעזרת מודלים של שיניים, בניית שתלים, גשרים ואלמנטים אחרים על פי הצורך.

לפני סיום חשוב להבהיר, כל תוכנית הטיפול חייבת להיות ברורה וידועה למטופל, והוא חייב להסכים לה. על הרופא ליידע את המטופל בכל שלב בטיפול ובכל אלמנט בו, על מנת שידע בדיוק מה הולך להיות.

אם גם אתם זקוקים למרכז מומחה בתחום של כירורגיית פה ולסת, אנחנו רוצים להמליץ בפניכם על אסתטיקס-סנטר, אחד המרכזים המומחים בתחום בישראל. אסתטיקס-סנטר מקבל את מטופליו במרפאה בהרצליה, שם הוא מבצע מגוון טיפולי שיקום שונים כחלק מטיפולי כירורגיית פה ולסת. במרכז תוכלו לקבל גם הסברים, מידע וייעוץ בכל הקשור לנושא.