גופי תאורה

מעיון בקטלוגים השונים המציעים לנו את גופי תאורה לבית, אנחנו מוצאים עולם אפשרויות גדול ומורכב במיוחד.

יש לנו את סוגי הנורות והתאורה השונים כאשר כל סוג אחראי על תאורה בסגנון ובצבע שונים. אינה דומה התאורה המתקבלת מהפלורסנט לתאורה המתקבלת מנורת הניאון. הספוטים אף הם מעניקים תאורה ייחודית משלהם ומנורות הלילה, מנורות השולחן או מנורות החירום מעניקים אף הם תאורה מסוג אחר.

גם המיקום שם בוחרים למקם את התאורה משפיע מאוד על ההשפעה שלה על החלל. יש שיבחרו למקם את התאורה על הקיר ויש שיבחרו את מקום התאורה על התקרה. כאשר לאלו כמו לאלו ישנם יתרונות וחסרונות. מובן שכל אחד צריך לערוך את השיקולים הפרטיים שלו בהתאם לחלל ובהתאם לסגנון הרצוי, בהתאם לגודל וגם בהתאם למצב בכיס.

תאורה לבית – גופי תאורה שיחמיאו לבית

חשוב מאוד להתייחס למבנה של הבית, לגודל של החדרים, לגובה של התקרה, לתאורה המגיעה מבחוץ ולעוד שלל נתונים אשר בעזרתם ניתן לתכנן באופן נכון והגיוני את התאורה המתאימה שתעניק לבית את האור הכי מחמיא והכי מתאים לו מכל הבחינות.

בוחרים תאורה לבית –  גופי תאורה שיאירו את הבית באור אחר לגמרי

אם נתייחס לכל אותם הנתונים אשר מנינו לעיל, נצליח לבחור באופן הרבה יותר חכם ומושכל את גופי התאורה המתאימים.

כך למשל, אם הזכרנו את הנושא של תקרה נמוכה, הרי שבחלל מהסוג הזה נרצה ליצור את האשליה של הגובה. כאן כדאי לנו לבחור בתאורה שתהיה מותקנת על התקרה. תאורת תקרה היא תאורה היוצרת מראה גבוה, גדול ומרווח הרבה יותר מאשר התאורה הממוקמת על הקיר.

כך גם, כאשר אנחנו רוצים להדגיש פינות מסוימות בבית. יהיה עלינו לבחור בגופי תאורה ממוקדים הממקדים את התאורה בכיוון הנכון. בדרך כלל יהיו אלו ספוטים אשר אותם נוכל לקבוע מעל משטחי העבודה במטבח, או בתוך קירות גבס מעל אלמנטים אשר אותם אנחנו רוצים להדגיש וכדומה.

הבנו אם כך כי קיימת חשיבות רבה לתכנון מוקדם ונכון של התאורה על כל מגוון גופי תאורה הקיימים על מנת שנהנה מעיצוב נכון ומתאורה נכונה בבית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.